DemirDöküm Nepto Kombi Kullanımı

DemirDöküm Nepto kombi kullanım kolaylığı bakımından çoğu DemirDöküm kombi kullanıcısı tarafından tercih edilen bir model. Kompakt tasarımı sayesınde iç ve dış mekanlarda montaj aşamasında kolaylık sağlamaktadır.
Üzerinde bulunan bitermik eşanjör sayesinde hem kalorifer suyu hem sıcak su kullanımı esnasında daha hızlı bir şekilde ısınmasını sağlama amacı ile tasarlanmıştır.

Dijital LCD ekranı sayesinde cihazın kullanım suyu ve kalorifer ısıtması esnasında sıcaklık değerlerini, arıza kodlarını ve sistemde bulunan basınç değerlerini görebilirsiniz.

DemirDöküm Nepto kombi arıza kodlarına örnek olarak F04 ve F05 arızaları verilebilir. DemirDöküm Nepto kombi konvansiyonel ( normal, yoğuşmasız ) bir kombidir. Üretici firmanın vermiş olduğu teknik veriler doğrultusunda verim %92.2 dir.

DemirDöküm Nepto kombi petek sıcaklık ayarı ve yaz / kış modu:

Üzerinde petek işareti bulunan ayarlanabilir düğme sayesinde cihaz hem kış moduna hemde yaz moduna alınabilmekte. Ayar düğmesi güneş sembolünün olduğu bölüme getirmeniz halinde cihaz yaz moduna geçer. DemirDöküm Nepto kombi kış modunda çalışabilmesi ve petekleri ısıtabilmek için min. yazısının bulunmuş olduğu konuma almanız durumunda min. kalorifer sıcaklık ayarında çalışır. Petek ( Radyatör ) ayarını bulunduğunuz bölgedeki hava şartlarına bağlı olarak istenilen sıcaklık ayarına getirilerek kullanılabilir.

DemirDöküm Nepto kombi sıcak su ayarı ise;

Yanında musluk işareti olan döner düğme sayesinde ayarlanabilmektedir. Bu düğme sayesinde cihazın sıcak su ayarını min. ve max. ayar aralığında ayarlanarak kullanılır. min. yaklaşık olarak 40 derece olmasının yanı sıra max. ise 60 derecedir. Sıcak su ayarı dışında kombi çalışmasını tamamen durdurmak içinde kullanılan bir düğmedir. Off konumuna alındığı taktirde cihaz sıcak su ve kalorifer dahil olmak üzere çalışmaz.

Else Teknik olarak DemirDöküm Nepto kombi arıza ve bakımları ile ilgili olarak servis hizmeti sunmaktayız.

Bursa DemirDöküm Servisi olarak yanınızda olduğumuzu unutmayın..!

Tüm DemirDöküm kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …