Buderus Logamax U042 Kombi Kullanımı

Buderus Logamax U042 kombi kullanımı esnasında ilk olarak su basıncının 1.5 bar seviyesinde olduğundan emin olunmalıdır. Su seviyesini 1.5 bar seviyesine getirebilmeniz için kombinin alt sol ön kısmında iki borunun arasından aşağıya doğru siyah yada kırmızı renkli kelebek şeklinde plastik bir parça bulunmaktadır. Kelebek şeklinde olan parça su doldurma vanasıdır ve saat yönü tersinde açılır saat yönünde de kapanır.

Petek ayarını değiştirmek ve kış moduna geçmek için;

Buderus U042 kombinin kontrol panelinin sol tarafında bulunan döner düğme petek sıcaklık ayar düğmesidir. Bu döner düğme sayesinde petekleri kapatabilir ve peteklerin sıcaklığını değiştirebilirsiniz. Petek sıcaklık ayarı esnasında düğme etrafında bulunan ve 10’un katları şeklinde devam eden rakamların tam üzerine getirmek şartı aranmaz iki rakam arasında da kullanılabilir.

İlk noktanın olduğu yerde petekler kapalıdır. Yani cihaz yazlık moda ayarlı anlamı taşımaktadır. Cihaz bu durumda iken sadece sıcak kullanım suyuna çalışmaktadır.

ikinci noktaya gelindiğinde cihaz kışlık moda geçer ve petekleri ısıtmak için çalışmaya başlar. İkinci noktanın bulunduğu yer sıcaklık olarak yaklaşık 40 °C dir.

En son noktanın bulunduğu yerde ise sıcaklık yaklaşık 80 °C civarındadır.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda ise oda termostatı üzerinden yazlık veya kışlık konuma geçiş yapılabilmektedir!

Sıcak su derecesini değiştirmek istediğinizde ise;

Sıcak kullanım suyu (sıcak su) 40 °C ile 60 °C arasında ayarlanabilme özelliğine sahip. Sıcak su düğmesi tamamen kapalı konumda iken batarya ve çeşmelerden yine sıcak su gelmektedir. Sıcak su ayar düğmesi ile kalorifer ayar düğmesi aynı fonksiyonlara sahip değildir. Kaloriferde olduğu gibi sıcak suda düğmeyi kapalı konuma getirmeniz sıcak suyu kapattığınız anlama gelmez. Sıcak su sürekli aktiftir.

Ledlerin anlamları;

Ledler sıralı bir şekilde yanar ise sıcaklık göstergesi olarak çalışır.

Ledlerden bir veya birkaç tanesi yanıp sönerse arıza anlamı taşımaktadır.

Ledlerden bir veya bir kaç tanesi yanıp sönüyorsa cihazın resetlenmesi gerekmektedir. Bunun için RESET düğmesine 2 saniye basılı tutmanız yeterlidir.

Else Teknik olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Buderus kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …