Buderus Logamax Plus GB012 Kombi Kullanımı

Petek ayarını değiştirmek ve kış moduna geçmek için;
Standart ekranda iken Mode yazan düğmeye bir defa bastığınızda petek işaretinin olduğu ikon ekranda belirir. Displayde ayarlanmış olan gidiş suyu sıcaklığı yanıp sönerek görüntüye gelir.  Ayarlı olan petek sıcaklığı yanıp söndüğünü gördüğünüzde + ve – tuşlarını kullanarak istediğiniz sıcaklık ayarını yapma imkanı ile derecenizi düzenleyebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise herhangi bir hafızaya alma kayıt işlemi yapmanız gerekmez. Cihaz ayarlarınızı otomatik olarak kendisi kaydeder.

Petekleri kapatmak (yaz işletmesi) için;

Maksimum gidiş suyu (petek sıcaklığı) sıcaklığı, 35 °C ile yaklaşık 82 °C arasında ayarlanabilir. Ekranda, güncel gidiş suyu sıcaklığı gösterilir.
Petek sıcaklığı ayarını değiştirme bölümüne geldikten sonra ( ) tuşuna basılı tutmanız ve ekranda ( . . ) sembolünü gördüğünüzde petekler kapalı demektir.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda ise oda termostatı üzerinden yazlık veya kışlık konuma geçiş yapılabilmektedir!

Sıcak su derecesini değiştirmek istediğinizde ise;

Sıcak kullanım suyu (sıcak su) 40 °C ile 60 °C arasında ayarlanabilme özelliğine sahip. Ekranda ( musluk ) ikonu çerçeve içerisinde yanıp sönene kadar MODE düğmesine basıp bırakmalısınız. Ardından da petek derece ayarındaki gibi + ve – tuşlarını kullanarak istediğiniz sıcaklık ayarını yapma imkanı ile derecenizi düzenleyebilirsiniz. Hafızaya alma işlemi otomatik olarak yapılır.

Peteklere su basma işlemi için;

Su doldurma vanası kumanda kolu, cihazın alt kısmında, kalorifer tesisatı gidiş borusu ile sıcak kullanım suyu bağlantısı arasında bulunmaktadır. Genellikle siyah plastik kelebek şeklinde bir koldur.

Buderus Logamax Plus GB012 kombinizin herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçmesi durumunda ise ” OK ” ve ” – (eksi) ” düğmesine arıza ekrandan silininceye kadar basılı tutmanız gerekmektedir.

Bursa Buderus Servisi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Buderus kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …