Buderus Logamax U022 Kombi Kullanımı

Buderus Logamax U022 kombi kompak tasarımı ile yerden tasarruf ve montaj kolaylık sağlamaktadır. Buderus  kombi ailesinin yeni bir üyesi olan Logamax U022 modeli kombi kullanıcıları için ürün yelpazesinde yerini almış bulunuyor. Logamax U022 yeni nesil bir LCD ekrana sahip olması kullanımını kolaylaştırıyor. Cihazın 22kw olarak üretilmesi ev tipi kullanımlar için uygundur. Fakat Buderus kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu menü kullanımı için yapılması gereken sadece yapmış olduğunuz işlemden sonra kaydetmektir. Yapılmış olan kalorifer veya sıcak kullanım suyu sıcaklık ayarlarından sonra kayıt işlemi yapılmadığı taktirde bir önce ki sıcaklık ayarına otomatik olarak dönecektir.

Buderus Logamax U022 Kalorifer ( Petek ) Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

Buderus Logamax U022 kombi petek sıcaklığını değiştirmek için ” – ” tuşuna petek sembolü yanıp sönene dek basıp bırakmanız gerekmektedir. Radyatör ikonunu gördüğünüzde ” OK ” düğmesine basılmalı. Ok tuşuna basıldıktan sonra – ve + tuşları yardımı ile istenilen petek sıcaklık değerine ayarlamanız ve ardından da kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Petekleri kapatmak (yaz işletmesi) için;

Maksimum gidiş suyu (petek sıcaklığı) sıcaklığı, 40 °C ile yaklaşık 82 °C arasında ayarlanabilir. Ekranda, güncel gidiş suyu sıcaklığı gösterilir.
Petek sıcaklığı ayarını değiştirme bölümüne geldikten sonra ( – ) tuşuna basılı tutmanız ve ekranda ( . . ) sembolünü gördükten sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda ise oda termostatı üzerinden yazlık veya kışlık konuma geçiş yapılabilmektedir!

Buderus Logamax U22 Kombi Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

Sıcak kullanım suyu (sıcak su) 35 °C ile 60 °C arasında ayarlanabilme özelliğine sahip. Ekranda ( musluk ) ikonu çerçeve içerisinde yanıp sönene kadar MODE düğmesine basıp bırakmalısınız. Ardından da petek derece ayarındaki gibi sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Buderus Logamax U022 kombinizin herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçmesi durumunda ise ” OK ” düğmesine 5 sn kadar basılı tutmanız gerekmektedir.