Buderus GB072 Yoğuşmalı Kombi Kullanımı

Lider kombi üreticilerinden Buderus yoğuşmalı kombi ailesinin yeni bir üyesi olan GB072 modeli kombi kullanıcılarının tercihleri arasında yerini almış ve benimsenmiş bir modeldir. Diğer modellerinde olduğu gibi ”ayarla bırak” mantığı bu kombi için geçerli değildir. Buderus kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu bu durum aslında düşünülenin aksine oldukça basit ve kolaydır. Yapılması gereken sadece yapmış olduğunuz işlemden sonra kaydetmektir.

Petek (radyatör) ayari ve yaz/kış seçimi için;

Öncelikle ekranın altında bulunan ve üzerinde güneş/kar işareti olan düğmeye basarak petek açık/kapalı konumunu seçtikten sonra OK düğmesine bir defa bastıktan sonra ekranda kaydedildi anlamı taşıyan tik işareti çıkmaktadır. Bu işlem ile peteği açma yada kapama işlemi yapabilirsiniz.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda ise oda termostatı üzerinden yazlık veya kışlık konuma geçiş yapılabilmektedir!

Peteklerin (radyatörlerin) ayarını değiştirmek için ise petek işaretinin olduğu düğmeye bir defa bastıktan sonra OK işaretine basılarak sıcaklık ayar bölümüne girmiş olursunuz ve buradan da + ve – tuşlarını kullanarak derecenizi ayarladıktan sonra OK düğmesine bir defa bastığınızda yapmış olduğunuz ayarı kaydetmiş olursunuz.

Sıcak su derecesini değiştirmek için; 

Musluk işareti olan düğmeye bir defa bastıktan sonra ayarlı olan sıcak su derecesi ekrana gelir. Ayarlı olan sıcak su derecesini değiştirmek için + ve – tuşlarını kullanarak sıcak su ayarınızı değiştirebilirsiniz. Sıcaklık ayarını değiştirdikten sonra da OK düğmesine bir defa bastığınızda kaydetmiş olursunuz.

Menüde bulunan geriye ok düğmesi ise menü içinde bir önceki bölüme tekrar dönmek için kullanabilirsiniz.

Cihazınızın arızaya geçmesi durumunda ise RESET düğmesini kullanarak cihazın vermiş olduğu arızayı silebilirsiniz.

Else Teknik olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Buderus kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …