Bosch CR10 Oda Termostatı Kullanımı

Bosch oda termostatı CR10 ile, evinizdeki odaların tümünü sadece bir noktadan merkezi olarak ayarlayabilirsiniz. Oda termostatı oda sıcaklığını sürekli olarak denetler ve kazan suyu sıcaklığını, ayarlanmış olan oda sıcaklığına erişilebilecek şekilde ayarlar.

Sonsuz dönen ayar düğmesi ile istenen oda sıcaklığını ayarlayınız.

Ölçülen oda sıcaklığı göstergesi (sürekli gösterge) değişerek ekrana ayarlanmış olan oda sıcaklığı değeri gelir. Artık ayarlanmış olan oda sıcaklığını değiştirebilirsiniz. Ayar düğmesi saat yönünde döndürüldüğünde sıcaklık değeri yükselir ve saatin aksi yönünde döndürüldüğünde ise, azalır. Ayarlanan yeni oda sıcaklığı yaklaşık 2 saniye sonra hafızaya kaydedilir. Daha sonra da ekrana yeniden sürekli gösterge (ölçülen oda sıcaklığı) gelir. Isıtma sisteminin kusursuz bir şekilde kontrol edilebilmesi için, oda termostatı CR10 uygun bir referans odaya monte edilmelidir. Örneğin gün içerisinde en fazla kullanılan odanızı tercih etmeniz cihazın doğru çalışması için en uygun olanıdır.

Bosch CR10’un montajlı olduğu odada bulunan harici ısı kaynakları (güneş ışınları veya diğer ısı kaynakları ve şömine) CR10’un kontrol işlevini olumsuz olarak etkilerler. Referans odada harici ısı kaynakları bulunduğunda, diğer odalar daha soğuk kalabilir. Diğer ısı kaynaklarını göz önünde bulundurunuz.

Cihazın doğru çalışabilmesi için bina iç cephe duvarlarına ve yerden 1.5m yüksekliğe takılmalıdır.

EMS BUS veya OT BUS dilini otomatik olarak algıladığından dolayı CR10 oda termostatını EMS BUS bağlantı sistemine bağli diğer Bosch marka cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.

DİKKAT: CR10 oda termostatı kablolu bir oda termostatıdır!

Bursa Bosch Servisi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Bosch kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …