ECA Proteus Plus Blue Kombi Kullanımı

E.C.A firmasının üretmiş olduğu Proteus Plus Blue modeli kombi ısıtma ve sıcak su ihtiyacının olduğu mekanlarda sizin ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tercih edilebilecek diğer marka ve modeller arasında yerini almıştır. Kullanıcılarına görüşün az olduğu an ve yerlerde mavi Display ile karşımıza çıkmakta. Kullanım rahatlığı sağlanması açısından döner ısı ve sıcak kullanım suyu düğmeleri ile rahat bir kullanıma sahiptir.

Mavi ekran üzerinde anlık sıcaklık derecesinin yanı sıra ECA Proteus Plus Blue kombi arıza kodları gösterimi, yaz işletmesi ve sıcak kullanım suyu ile ilgili işaretler ile kullanım esnasında kolaylık sağlamaktadır. Birde cihazın ne zaman yandığını ekranda görebileceğiniz ekranda bir alev işareti bulunmaktadır. Alev işareti ekranda görünüyor durumda ise cihazın içinde alev olduğunu anlayabilirsiniz. Alev işaretinin olmadığı zamanlarda ise cihaz ısı talebi bekliyordur. Herhangi bir ısıtma sistemine çalışmak için hazırda bekliyordur.

ECA Proteus Plus Blue kombi menü panelinde düğmelerin üzerinde bulunan sembollerden de anlaşılacağı gibi petek ayar düğmesi ile petekleri, sıcak su ayar düğmesi ile de sıcak suyun sıcaklığını ayarlayabilme imkanına sahipsiniz. Bu iki ayar düğmesi dışında birde yaz/kışgeçişinin yapılabilmesi ve gerektiği zamanlarda cihazı resetlemek üzere kullanılan bir düğme daha bulunmaktadır.

Konum seçme düğmesi sayesinde cihazı kış konumuna alabilmek için kar işaretinin olduğu yöne çevirmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde cihazı kış işletmesinden çıkarıp sadece yaz işletmesine (sıcak su ) almak için ise sadece konum seçme düğmesini güneş sembolüne çevirmeniz yeterlidir. Konum seçme düğmesi ECA Proteus Plus Blue kombide aynı zamanda resetleme işlemi içinde kullanılmaktadır.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda konum seçme düğmesi ile yaz/kış ayarı yapmanıza gerek yoktur. Oda termostatı üzerinden sıcaklık artırılarak yada azaltılarak yaz/kış geçişi yapılabilmektedir.

ECA Proteus Plus Blue kombi kullanımı esnasında oluşan kombi arıza ve bakımları için Else Teknik size bir telefon kadar yakın.

Tüm E.C.A kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …