Bosch Condens 2500w Kombi Kullanımı

Önde gelen kombi üreticilerinden Bosch markasının üretmiş olduğu Bosch Condens 2500 W kombi raflarda yerini aldığı günden bu yana yoğuşmalı kombiler arasında tercih edilen bir modeldir. Bosch Condens 2500 W kombi çevreye duyarlı olmasının yanı sıra kompakt tasarımı sayesinde yaşam alanlarının istenilen bölümlerinde kullanım ve montaj kolaylığı sağlamaktadır. Gaz tüketiminin yanı sıra çevreye olan etkisi mümkün mertebe en düşük seviyelerde tutulmaya çalışılmış ve konfor olarak da en üst seviyelerde olacak şekilde tasarlanmaya çalışılmış bir cihazdır.

Bosch Condens 2500 W Kombi Kalorifer ( Petek ) Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

Bosch Condens 2500 W kombi minimum ve maksimum kalorifer sıcaklık ayarını 30 °C ile 82 °C arasında ayarlanabilme kabiliyetine sahiptir. Bosch Condens 2500 W kombi ekranında genellikle güncel gidiş suyu sıcaklığı gösterilir. Petek sıcaklığını değiştirmek için ekranda petek sembolü gösterilinceye kadar ” – “ tuşuna basın. Petek sembolü görüldükten sonra OK düğmesine basın. Ok tuşuna bastıktan sonra ekranda ayarlanmış olan petek sıcaklığını göreceksiniz. Ayarlamak istenilen sıcaklık değerini + ve – tuşlarını kullanılarak ayarlanabilir. İstenilen sıcaklık ayarlandıktan sonra OK tuşuna basılarak kaydedilmek zorundadır. OK tuşuna ekranda [ ] işareti gösterilinceye dek basılı tutulmalıdır. Ayarlanan değer kaydedilmemesi durumunda bir önce ki ayarlanmış sıcaklık derecesi geçerlidir.

Bosch Condens 2500 W Sıcak Kullanım Suyu Sıcaklığının Ayarlanması

Kullanım suyu sıcaklığı 40 °C ile 60 °C arasında ayarlanabilir. Sıcak kullanım suyu ayarını değiştirmek için ekranda musluk sembolü gösterilinceye kadar tuşuna bas çek yapın. Musluk sembolü ekranda gösterildikten sonra OK düğmesine basın. OK düğmesine bastıktan sonra ekrana önceden ayarlanmış olan kullanım suyu sıcaklığı gösterilir. Gösterilen sıcaklık değerini + ve – tuşları sayesinde istenilen sıcaklığa getirdikten sonra OK düğmesine ekranda [ ] sembolü gösterilene dek basılı tutmanız gerekmektedir. Kaydedilmeyen ayarlar için bir önceki sıcaklık ayarı geçerlidir.

Bosch Condens 2500W Petekleri Kapatma ( Yaz Modu )

Petekleri kapatarak cihazın sadece sıcak su açıldığı zamanlarda çalışabilmesi için yapılması gereken petek sıcaklık ayarı değiştirmesinde ki adımları takip etmeni gerekmektedir. Sıcaklık ayarı için kullanılan düğmesine ekranda . . gösterilinceye dek basmanız gerekmektedir. Ardından yapılan işlemi kaydetmek için OK düğmesine ekranda [ ] gösterilinceye dek basılı tutmanız gerekmektedir.

Bosch Condens 2500W Arıza Kodları

Bosch Condens 2500w kombi arıza kodlarından EA arıza kodu en sık karşınıza çıkabilecek hata kodlarından biridir.

EA arıza kodu gaz besleme yokluğu, yani gaz kesintisi anlamı taşımaktadır. Gaz yokluğu dışında cihaz içinde bulunan parçalarında arıza kodudur aynı zamanda.

EA arızası ile karşılaşmanız durumunda öncelikli olarak binanızda gaz olduğundan emin olun. Binada ve dairenizde gaz varsa cihazla ilgili bir sorun olabileceğini unutmayın. Bu gibi bir durumla karşılaşmanız durumunda Bursa Bosch Servisi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın.