Bosch Condens 2000 W Kombi Kullanımı

Bosch yoğuşmalı kombilerinden olup kullanımı oldukça basit olmasının yanı sıra tuş kilidi bazen kullanıcıları zor durumlarla karşı karşıya getirebilmektedir. Ekranın sağ tarafında bulunan + ve – düğmelerinin aynı anda basılması ile tuşların hepsi kilitlenir ve aynı şekilde tekrar basılırsa tuş kilidi açılır. Tuş kilidi aktif hale getirildiğinde ekranda Loc ibaresi görünür.

Petek ayarını değiştirmek ve kış moduna geçmek için;

Ekranın altında solda bulunan ve yanında radyatör (petek) sembolü olan döner düğme nokta işaretine getirildiğinde  petekler kapalı (yaz modu) anlamı taşıyor. Düğmeyi yukarıya doğru çevirdiğimizde ekranda rakamların değiştiğini göreceksiniz. Ekranda görmüş olduğunuz rakamlar o an ayarlamış olduğunuz petek sıcaklığıdır. Kaç derece olması isteniyorsa ayarlayıp bırakmanız yeterlidir.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda ise oda termostatı üzerinden yazlık veya kışlık konuma geçiş yapılabilmektedir!

Sıcak su derecesini değiştirmek istediğinizde ise;

Ekranın sağ alt tarafında bulunan ve yanında musluk işareti olan düğmeyi çevirmeye başladıktan sonra ekranı takıp etmeniz gerekmektedir. Ayarlanan kullanım suyu sıcaklığı ekranda gösterilir. Sıcak suyu istenilen sıcaklığa ayarladıktan sonra bırakmanız yeterlidir.

Arıza durumunda;

Ekranda bir harf ve bir rakam görünür. Bu bir arıza kodudur. Ekranın sol tarafında bulunan cihazı açma/kapama düğmesi ile altında bulunan üzerinde anahtar işareti olan düğmeye aynı anda basarak cihazı resetlemek mümkündür. Arızanın devam etmesi halinde Bursa Bosch Servisi ile irtibata geçerek yardım isteyebilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bursa Bosch Servisi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Bosch kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …