Bosch Class 2000w Kombi Kullanımı

Bosch kombi ailesinin yeni bir üyesi olan Class 2000w modeli kombi kullanıcıları için yeni bir seçenek. Bosch Class 6000 w modeli gibi kombi kullanıcılarına zor anlar yaşatabilecek bir menüye sahiptir. Artık günümüzde dijital menülere sahip cihazlar çoğalmaktadır. Bosch kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaşmış olduğu bu durum aslında düşünülenin aksine oldukça basit ve kolaydır. Yapılması gereken sadece yapmış olduğunuz işlemden sonra kaydetmektir.

Petek ( Radyatör) ayarını değiştirmek ve kış moduna (Radyatör açık) geçmek için;

Maksimum gidiş suyu sıcaklığı, 40 °C ila yakl. 82 °C arasında ayarlanabilir. Ekranda, güncel gidiş suyu sıcaklığı gösterilir.
Standart ekranda iken Mode yazan düğmeye bir defa bastığınızda petek işaretinin olduğu ikon yanıp sönmeye başlar. Ardından OK düğmesine basarsanız petek ayarını mümkün kılmış olursunuz ve ekranda iki adet yukarı ve aşağı ok ikonları belirir. Ufak ok ikonlarını gördüğünüzde + ve – tuşlarını kullanarak istediğiniz sıcaklık ayarını yapma imkanı ile derecenizi düzenleyebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise bu ayarları kaydetmeniz gerekmektedir. Kayıt işlemi için ise OK ikonunun bulunmuş olduğu düğmeye basarak kayıt işlemini tamamlamış olursunuz. Sonrasında ise ekranda, güncel gidiş suyu sıcaklığı gösterilir.

Petekleri kapatmak (yaz işletmesi) için;
Petek sıcaklığı ayarını değiştirme bölümüne geldikten sonra ( – ) tuşuna basılı tutmanız ve ekranda ( . . ) sembolünü gördükten sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır. Petekler yaz işletmesine alınmasından sonrası ise ekranda, güncel  ( . . ) sembolü görülücektir.

Not: Oda termostatı olan cihazlarda ise oda termostatı üzerinden yazlık veya kışlık konuma geçiş yapılabilmektedir!

Sıcak su derecesini değiştirmek istediğinizde ise;

Sıcak kullanım suyu, 35 °C ila 60 °C arasında ayarlanabilir.

Ekranda ( musluk ) ikonu çerçeve içerisinde yanıp sönene kadar MODE düğmesine basıp bırakmalısınız. Ardından da petek derece ayarındaki gibi sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Bosch Class 2000w kombinizin herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçmesi durumunda ise ” OK ” düğmesine 5 sn kadar basılı tutmanız gerekmektedir.

Bursa Bosch Servisi olarak size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın!

Tüm Bosch kombi kullanıcılarına Mutlu ve Sıcak bir Yuva dileklerimiz ile …